شناسهٔ خبر: 183305 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا

‌ سه‌گانه راهبرد شورای دوازدهم

کدخدایی رئیس پژوهشکده شورای نگهبان به تبیین راهبردهای سه‌گانه ترسیم شده توسط مقام معظم رهبری برای دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی پرداخت.

«نماینده» عباسعلی کدخدایی عضو حقوقدان و رئیس پژوهشکده شورای نگهبان *: در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس در یادداشتی کوتاه با عنوان «سه‌گانه راهبرد شورای دوازدهم» نوشت:

«پیام مقام معظم رهبری به مجلس دوازدهم دربرگیرنده سه رکن مهم شامل سلوک فردی، رویکرد جمعی و نگاه کلان به امور کشور بود. شاخص‌های سلوک فردی؛ آرامش بخش بودن، امیدآفرینی و دعوت به همدلی است.

شاخص‌های جمعی؛ دربرگیرنده تلاش برای خروج قانونگذاری و نظارت از تلاطم، آشفتگی و رکود و نیز تعامل همدلانه با قوای دیگر و رفتار صحیح و صبورانه در درون قوه مقننه است. و بالاخره شاخص نگاه کلان؛ توجه به منافع ملی است که پیگیری امور باید از این رهگذر به انجام برسد.

اشاره به سوگند نمایندگان در روز اول مجلس حکایت از جایگاه خطیر آن در اصل ۶۷ قانون اساسی دارد که علاوه بر مسئولیت‌آور بودن در دنیا و آخرت، می‌تواند به مثابه نقشه راهی باشد در دوران نمایندگی و تعهد به آن تضمینی است برای تحقق راهبردهای سه‌گانه در دوره زودگذر چهار ساله مجلس دوازدهم.»

‌ سه‌گانه راهبرد شورای دوازدهم

نظر شما